6 XI 2017r. Otwarte Seminarium Historii Społeczno-Kulturowej

Szanowni Państwo,

Zakład Historii Starożytnej oraz Zakład Antropologii Historycznej Instytutu Historii UJ zapraszają na spotkanie Otwartego Seminarium Historii Społeczno-Kulturowej w poniedziałek 6 listopada o godz. 18.30 w sali 307 na III piętrze Collegium Witkowskiego. Naszym gościem będzie dr Josef Fischer, austriacki historyk, badacz społecznych i gospodarczych dziejów wczesnego i klasycznego antyku, który wygłosi referat Disability and Society in Classical Antiquity. W załączniku znajduje się plakat z informacją o spotkaniu. Dr. Josef Fischer uzyskał doktorat w zakresie historii starożytności i archeologii klasycznej w Uniwersytecie w Salzburgu, pracował m.in. w Uniwersytecie w Trewirze oraz w Instytucie Historii Kulturowej Antyku Austriackiej Akademii Nauk w Wiedniu. Jest autorem wielu artykułów i kilku książek z zakresu historii starożytnej, m.in. "Griechische Frühgeschichte bis 500 v. Chr." (2010), "Die Persenkriege" (2013) oraz "Mykenische Paläste. Kunst und Kultur" (2017).

Serdecznie zapraszamy!

Jakub Kuciak